אבי תיקונים

iStock_000008886989XSmall

טכנאי מוסמך למוצרי חשמל ביתיים : מדיחי כלים, מכונות כביסה, מייבשים, תנורי אפייה ובישול, כיריים. עסק שקיים 35 שנה, אמין ומקצועי.

כתוב חוות דעת / המלצה על אבי תיקונים

חוות דעת/המלצות על אבי תיקונים

  • אלון


   זהירות!!
   בקצרה – אבי מצא שיטה ללכוד לקוחות על ידי הצגת מצד שווא של תיקון במחיר זול, כאשר בפועל הוא מגיע לבית ומעמיד אותך בין ברירה של לשלם לו עבור הביקור או לשלם מחיר מופרז.
   אדון אבי הנכבד מצא שיטה מפוקפקת… הוא מפרסם שהתיקון עולה 225 שח וכך הוא צד את עיני הלקוחות באינטרנט (גם אני נפלתי ברשת)… בשיחת הטלפון הוא יספר שהתיקון עולה 225 ואם זה משהו גדול יותר אז זה יעלה "קצת יותר".
   במקרה שלי, התיקון המדובר היה תנור בין 12 שנים שהטיימר שלו עשה בעיות ומנע ממנו לעבוד. סיפרתי על הבעיה לאבי וביקשתי לעקוף את הטיימר. אמרתי לאבי מראש שהתנור ישן ואני לא רוצה להשקיע בו – הוא אמר שיעלה 225 שח ואולי קצת יותר אם זה יהיה תיקון מורכב, שאלתי כמה יותר… והוא אמר, אל תדאג לא הרבה.
   הגיע האדון לביתי, מסתכל על התנור ואומר באלו המילים… דלונגי… זה לא פשוט, יעלה לך 350 שח! איך הגענו מ225 ל350 שאלתי? הרי אמרתי לך מראש שמדובר בדלונגי. הוא התחיל לקשרש שזה מאד מסובך ואין הרבה תנורים כאלו (BS!).
   אמרתי שאני לא מעוניין לשלם סכום כזה ואני מוותר על התיקון. בתגובה הוא דרש שאשלם לו על הביקור… בלית ברירה נאלצתי להשתמש בשרותיו והתמקחתי איתו על התשלום. סיכמנו על 280 שח ללא חשבונית.
   בפועל התיקון ארך 20 דקות (שבמהלכן הוא גם ענה ל-2 שיחות טלפון, חזר על המנטרה הידועה של ה225 שח וקבע עוד 2 פגישות). התיקון כלל ניסוי וטעייה של חיבור חוטים (שהקפיצו את הפקק פעמיים כאשר חוברו החוטים הלא נכונים). בפעם השלישית זה הצליח והטיימר כבר לא היה בחיים יותר (והתנור עבד). אמרתי לו שאני מקווה שהוא יתחשב בזה שהתיקון היה פשוט ויקח תשלום בהתאם. התשובה שלו היתה שהתיקון היה מאד מסובך! נו באמת…כמובן ששילמתי, אבל ההרגשה היתה שנפלתי קורבן לרמאי.
   אגב, אני אדם עם חוש טכני מצויין שמתקן את רוב המוצרים בבית בעצמו (במקרה של התנור לא היה לי נסיון מקדים, על כן העדפתי לא להסתבך), ועם כל הכבוד, לקצר 2 חוטים ולקרוא לזה תיקון מסובך זה בדיחה! ולגבות על 20 דקות ברוטו עבודה 280 שח זה חוצפה (אני עובד בהייטיק ומרוויח רבע לשעה במקרה הטוב).
   לסיכומו של עניין, בנאדם לא אמין ולא ממולץ!
   נ.ב: כמובן שגם לא קיבלתי אחריות על התיקון וקבלה (כי סיכמנו על סכום ללא חשבונית). במקרה הספציפי הזה, לא הדאיג אותי נושא האחריות, כי אני יודע שהתקלה לא יכולה לחזור כי הרכיב התקול נותק לחלוטין אבל למישהו אחר זה בהחלט עשוי להיות רלבנטי.