מה עדיף לכם מזגן מרכזי או מזגן עילי?

מה עדיף לכם מזגן מרכזי או מזגן עילי?

יולי-אוגוסט מעבר לפינה והטמפרטורה לעבור את גבול הארבעים. מי רוצה להתבשל בחום הזה? התקדמות הטכנולוגיה הובילה לשיפור יעילותם של מזגנים, וביחד עם הירידה במחירים, מערכות מיזוג אוויר הפכו לדבר מה בסיסי המותקן בכל בית.

מעוניינים להתחדש עם מזגן? עוד משתמשים במכשיר שההורים הביאו עוד מפולניה? אולי עוד אין לכם ואתם מעוניינים לעלות ברמת החיים ביחידת מיזוג אויר עדכנית? כל מי שרכש מזגן בעבר יאמר לכם שהשוק מפוצץ בהמון סוגים, מחברות שונות, מטכנולוגיות עם שמות מפוצצים, ובעלי כוח סוס כזה או אחר. אז בסופו של דבר, מה מומלץ לקנות?

רוב רובם של המזגנים בימינו הם מזגן מרכזי או מזגן מפוצל עילי. כאשר באים לרכוש מערכת מיזוג אוויר קיימת אפשרות לקחת דגם מרכזי בודד אשר אחראי למזג את כל הדירה או על דגם עילי בכל חדר. המלצתנו היא לעשות שימוש במזגן עילי שהרי מזגנים אלה משתמשים במזגן קטן בחדר שבו נמצאים וחוסכים בחשמל.

הכרחי לבדוק מה התפוקה שהמוצר מציע, וזו נמדדת במידות BTU ולא בכוח סוס כפי שחושבים רבים. ה-BTU מתייחס להספקו של המכשיר וליכולת הקירור שלו, ובעקרון ככל שערך ה-BTU יותר גדול, כך עוצמת המכשיר גדולה יותר.

לפני שאתם הולכים לחנות מדדו את החדר שבו המכשיר יותקן ובחרו את הסוג על פי הנוסחה: בין 800 ל-1000 BTU על כל עשרה מטרים רבועים. חשוב להתייחס ליעילות האנרגטית של המכשיר שאתם קונים, אשר מסומנת באותיות A-G, כאשר A היא הדרגה החסכונית ביותר בחשמל.

במידה והתקציב שלכם גבוה, אולי שווה לכם לשקול לקנות דגם מסוג אינוורטר. מכשירים בטכנולוגיית אינוורטר החדישה פועלים בדרגות שונות של תפוקה בהתאם לתנאים השוררים בחדר ומוודאים פעולה יציבה ששומרת על טמפרטורה יציבה בחלל. בנוסף על החסכון המשמעותי בחשמל, שמירה על דרגת טמפרטורה קבועה בחללי הבית אף מוסיפה לבריאות טובה, וטכנאי המזגן פשוט מתים עליהם!

רוצים לקבל ייעוץ על הדגם המתאים לכם? לשמוע מחירים מהמומחים בתחום? מלאו פרטים וקבלו הצעות מחיר עוד היום!