מערכת מיזוג אוויר

מערכת מיזוג אוויר

מערכת המיזוג הומצאה על מנת לשפר את תנאי הטמפרטורה הביתיים. מאז הופעתה לראשונה ועד היום, עברה מערכת מיזוג אוויר תהפוכות רבות והפכה ליעילה יותר, בזבזנית פחות ואיכותית הרבה יותר.

הצורך בהפעלתה של מערכת מיזוג אויר

הצורך הראשוני אשר הוביל לפיתוחן של אותן מערכות נבע מתוך תנאי הטמפרטורה הקשים אשר שררו במפעלים ובמקומות העבודה השונים במאה שעברה. היות והחום הרב אשר שרר באותם המפעלים הקשה על העובדים לשמור על תפוקת עבודה גבוהה, החלו המנהלים להפעיל מערכות מיזוג אוויר על מנת לשפר את התנאים ולהגביר את תפוקת העובדים. מאז ועד היום נהוג להפעיל מיזוג אוויר הן במקומות עבודה רבים והן בבתי אב פרטיים.

המערכות המוכרות לנו כיום משווקות בהתאם לעוצמות ולתפוקות עבודה שונות, על מנת להתאימן למגוון רחב של חללים שונים. לדוגמא – מיזוג אוויר בעל תפוקה נמוכה יחסית מתאים במיוחד להפעלה בחדרי שינה ואילו מיזוג אוויר בעל תפוקה גבוהה מתאים לשימוש בחללים גדולים כגון חלל הסלון.

מערכות מיזוג אוויר מודרניות

כיום, נהוג לרכוש אחת משלוש מערכות :

  • מערכת מיזוג אוויר מיני מרכזית – מערכת מיזוג אויר זו מתאימה במיוחד לבתים בהם נדרש להפעיל את המזגן במספר חדרים שונים בו זמנית. הדגם המיני מרכזי העכשווי מאפשר שליטה נפרדת על הטמפרטורה הרצויה בכל אחד מהחדרים הללו. יחד עם זאת, מערכת זו מצריכה התקנה מורכבת ויצירת תעלות אוויר בולטות ומסורבלות. על מנת להסוות את מראה התעלות ניתן לבצע הנמכת תקרה דקורטיבית באמצעות השימוש בגבס.
  • מיזוג אוויר רצפתי – מערכת זו מותקנת קרוב לרצפה ומתאימה לשימוש בחללים גדולים במיוחד. בנוסף, ניתן לרכוש כיום דגם רצפתי דו כיווני לשם מיזוג חדרים בעלי קיר משותף.
  • מיזוג אוויר עילי – המערכות העיליות משווקות בקשת רחבה של גדלים, עיצובים ותפוקות עבודה שונות ולכן מתאימות למספר רב של בתי אב. הודות לפיתוחן של טכנולוגיות מתקדמות ניתן לרכוש כיום מערכת מיזוג אוויר עילית המתאימה לשימוש במספר חדרים שונים, כמו גם מכשירים חסכוניים, ידידותיים לסביבה, מעוצבים ושקטים.

מחפשים דגם עמיד וחזק? רוצים לקבל ישירות אליכם הצעות מחיר אטרקטיביות לרכישת מכשיר איכותי ומתקדם? אצלנו באתר טכנאי בקליק תמצאו מגוון סוגים מומלצים לצד טכנאי מיזוג אויר אמינים בתחום תיקון המזגנים!

מלאו את טופס הפרטים האישיים המופיע באתר ואנו נפנה אליכם הצעות משתלמות בכל רחבי הארץ ללא עלות או התחייבות.