מה חשוב לבדוק לפני קניית מזגן?

מה חשוב לבדוק לפני קניית מזגן?

בשנים האחרונות ענו עדים לתופעה ההולכת וגוברת של רכישת מזגן מעוצב ודקורטיבי. אולם, מעבר לשיקול העיצוב, הגוון והתאורה המיוחדת הקיימת או לא קיימת במכשיר, יש לזכור כי קניית מזגן צריכה להתבצע בהתאם לסטנדרטים קפדניים של יעילות, ידידותיות לסביבה, טכנולוגיה ועוד.

היות ובעת האחרונה קיימים מספר סוגים שונים כגון הדגם המיני מרכזי או העילי, חשוב שתדעו להבחין בין היתרונות ובין החסרונות של הסוגים הללו:

  • מיני מרכזי – מתאים לבתי אב המעוניינים לבצע רכישת מזגן אשר יספק להם חימום או קירור במספר חדרים במקביל. הודות לטכנולוגיות המתקדמות, היתרון הגדול של סוג זה הוא שניתן לכוון את הטמפרטורה בו עבור כל חדר בנפרד. אולם, מכשיר זה אינו פשוט להתקנה והוא דורש יצירת תעלות מיזוג, המכערות את חלל הבית ודורשות ביצוע הנמכת תקרה בגבס, על מנת ליצור מראה אסתטי ומוקפד.
  • רצפתי – הסוג המוכר והוותיק ביותר. גלגולו הנוכחי של הדגם הרצפתי מאפשר לחמם או לקרר שני חללים בעלי קיר משותף, הודות לטכנולוגיה הדו-כיוונית. אולם, מכשיר זה תופס מקום על רצפת הבית ובנוסף הוא מתאים לחללים גדולים יחסית ולא לחדרי השינה הסטנדרטיים.
  • עילי – בתי אב רבים העומדים בפני קניית מזגן מעדיפים לרכוש את הדגם העילי ולא בכדי. מוצר זה ידוע בזכות היותו חסכוני בחשמל וידידותי לסביבה. בנוסף, הודות למיקום התקנתו במעלה הקיר, הוא אינו תופס מקום על רצפת הבית. אף על פי שכיום ניתן לרכוש דגם עילי אשר בדומה לדגם המיני מרכזי יקרר או יחמם מספר חללים ברחבי הבית, המזגן העילי הסטנדרטי אינו מתאים למיזוג חדרים גדולים במיוחד.

גורמים נוספים אותם יש לקחת בחשבון בעת קניית מזגנים

לצד בחירת הסוג המתאים ביותר למילוי הצרכים שלכם, קניית מזגנים חכמה צריכה להתחשב במספר גורמים נוספים כגון תפוקת המכשיר והתאמתו לגודל החדר, חיסכון בחשמל, הפעלה שקטה ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות כגון נטרול ריחות וסינון אבק.

בנוסף, יש לוודא כי המכשיר מגיע יחד עם תעודת אחריות מקיפה, אשר תשמש לכם כעזר במקרים של תקלות ובעיות שונות בתפקוד המוצר בהן תצטרכו להזמין טכנאי מזגנים. לכן, כדאי לרכוש דגם מבית היוצר של אחת מחברות המזגנים הגדולות.

מעוניינים לרכוש מכשיר איכותי ומתקדם מבית יוצר מוכר ומומלץ? מלאו את טופס יצירת הקשר המצורף ואנו באתר טכנאי בקליק נפנה אליכם הצעות מחיר משתלמות במיוחד מצד טובי יצרני המזגנים בארץ!